Artysta-amator zafascynowany światłem w malarstwie impresjonistów, lubi zwiedzać galerie i muzea, interesuje się historią Pomorza Gdańskiego i Lęborka. Ze szczególną pasją podchodzi do rysunku historycznego; archiwalne zdjęcia, stare pocztówki, niejednokrotnie stanowią wzór dla powstających rysunków.
Przerysowuje używając lupy. Ta fascynacja poza odświeżaniem starych widoków, jest cenna sama w sobie dla historyków i historyków sztuki, jako rodzaj dokumentacji. Rysunki Bronisław Lisa zachowują pewien niepowtarzalny charakter, jest to historia rysowana ręką autora. Rysunek ten jest niezwykle precyzyjny, niemal fotograficznie przedstawia obrazy z przedwojennego Gdańska czy Lęborka. Prace te zachowują jednak „świeżość” kolejnego rysownika.
Bronisław Lis jest rysownikiem nastroju, oddanego za pomocą niezmiernie skromnych środków – czerni i bieli, światła i cienia. Jest w tym malarstwie wiele impresjonistycznych zabiegów (w oddawaniu szczegółów) nie ma tu jednak zmagania z kolorem i światłem, jest tylko czerń, biel i gama szarości. Bronisław Lis podjął jedną z najtrudniejszych dróg dochodzenia do własnej artystycznej prawdy; perfekcyjne odtwarzanie widzianego obrazu połączone z własnym sposobem na modelunek światła i cienia.
Miał już liczne wernisaże, w swoim dorobku artystycznym ma ok. 80 obrazów olejnych, ok. 900 rysunków i ok. 350 portretów. Jest autorem herbu Łęczyc oraz Nowej Wsi Lęborskiej